ІФТТМТ
Інститут фізики твердого тіла, матеріалознавства та технологій
НАН України

Результати наукової діяльності:

  • Розроблений, виготовлений і пройшов напівпромислову апробацію унікальний по продуктивності, стабільності роботи і надійності сепаратор плазми промислового призначення, який за продуктивністю перевищує кращі світові аналоги в 1.5-2 рази. Джерело плазми запатентоване в Україні та Росії, патентується в США, Англії, Німеччини, Франції, Італії, Швейцарії, Японії, Південній Кореї та Китаї. Вперше в історії ІФТТМТ продана ліцензія на згадане джерело плазми голландській фірмі «Хаузер» і в даний час пілотний зразок джерела успішно проходить випробування в Голландії.
  •    
  • Створена серія наноструктурних і нанокомпозитних металевих і композиційних моно-і полікомпонентних покриттів, що мають унікальні експлуатаційні характеристики, придатні для широкого спектру застосувань в АЕ і інших галузях.
  •    
  • Виявлена екстремальна залежність нанотвёрдості TiSiN покриттів від вмісту в них кремнію. Максимальна твердість (~33ГПа) спостерігалася при концентрації кремнію ~ 7 вагових %.
  •    
  • В плані запобігання широкомасштабним аваріям при втраті теплоносія з розвитком паро-цирконієвої реакції з дисоціацією води, поглинанням кисню і виділенням водню (LOCA, Фукусіма-1) ядерних реакторів типу ВВЕР, розроблено процеси нанесення покриттів для цирконієвих сплавів, які забезпечують надійну ізоляцію Zr від взаємодії з парами води при Т = 1100°С протягом 3600 с. Покриття крім того забезпечують покращення механічних, корозійних і антиерозійних характеристик твельних трубок.
  •    
  • Проведено випробування нітридних багатокомпонентних покриттів систем Ti - Al - Y- Re- N, Ti - Al - Ni - Cr- N, Ti - Si- YN, Ti -Mo - Fe - YN на зносостійкість. Встановлено, що додавання до нітриду на основі титану домішок Ni, Cr Si, Mo, Fe не сприяє поліпшенню зносостійкості покриттів. Більш прийнятним виявляється легування нітридних покриттів Ti - Al - N малими домішками Y і Re. Рекордні показники продемонструвало покриття, виготовлене з катода складу Ti 0,49 Al 0,50 Y 0,006 Re 0,0005 , яке витримало 14 годин кавітаційних випробувань, втративши за цей час всього 30 мкг маси.
  •    
  • Проведено дослідження з вивчення впливу параметрів осадження алмазних плівок на синтез текстурованих алмазних плівок. На основі результатів рентгеноструктурних досліджень і досліджень морфології поверхні алмазних покриттів визначено область параметрів синтезу алмазних покриттів з різною текстурою в координатах "температура синтезу алмазного покриття - концентрація метану в газовій суміші".

вопросы атомной науки

Книги та публікації:



Вакуумна дуга

«Вакумна дуга»
автори:
І.І. Аксьонов, А.А. Андрєєв, В.А. Белоус, В.Е. Стрельніцький, В.М. Хороших
       У книзі представлені основні результати багаторічних досліджень і розробок Харківського фізико-технічного інституту в області вакуумно-дугових іонно-плазмових процесів осадження покриттів і поверхневого модифікування матеріалів. Описано методи формування потоків металевої плазми, що генерується катодними плямами дугового розряду у вакуумі і газовому середовищі низького тиску. Розглянуто процеси в міжелектродній плазмі, способи запалювання та стабілізації розряду в технологічних плазмових джерелах, фізика та техніка формування потоків плазми з заданими параметрами. Запропоновано механізми, що лежать в основі процесів формування функціональних покриттів з металів, їх сполук типу нітридів, оксидів, карбідів і їх комбінацій. Наведено дані про дослідження синтезу мікро-і наноструктурованих композиційних і багатошарових покриттів. Наведено великий експериментальний і теоретичний матеріал з фізики і техніки вакуумно-дугового синтезу тонких і надтонких плівок алмазоподобного вуглецю, наведені приклади комерційного використання вакуумно-дугових методів осадження алмазоподібних покриттів, розглянуті потенційні можливості розширення областей їх практичного застосування. Описано вакуумно-дугові процеси поверхневого захисту урану та інших матеріалів ядерної енергетики від атмосферної та гідридної корозії.


осадження вакуумно-дугових

«Техніка осадження вакуумно-дугових покриттів»
автори: І.І. Аксьонов, Д.С. Аксьонов,В.А. Білоус
       У книзі викладено основи фізики і техніки вакуумно-дугових джерел плазми для осадження функціональних покриттів. Розглянуто способи запалювання і стабілізації розряду в технологічних плазмових джерелах . Описано найбільш поширені фільтруючи системи для очищення плазми від макрочасток матеріалу еродую чого катоду.


хроніки Булата

«Хроніки Булата»
автори:І.І. Аксьонов, В.А. Білоус
       У книзі наведені відомості про створення в ННЦ ХФТІ, розвитку і сьогоднішнім станом робіт з іонно-плазмових методів, технологіям та обладнанню для осадження покриттів в машинобудуванні, авіаційній та космічній галузях, атомній і традиційній енергетиці.


ядерна енергетика

«Поводження з відпрацьованим ядерним паливом і радіоактивними відходами»
автори:В.М. Ажажа, В.А. Білоус, С.В. Габелков, Е.А. Джур, І.М. Неклюдов, та інш.
       Книга присвячена аналізу стану, проблемам і перспективам розвитку атомної енергетики в технічно розвинених країнах. Детально розглянуто питання, пов'язані з видобутком сировини, виготовленням палива і тепловиділяючих елементів, а також типи реакторів, використовувані для виробництва електроенергії. Особливу увагу приділено проблемам накопичення відпрацьованого ядерного палива та радіоактивних відходів, безпечним прийомам і сучасним технологіям поводження з ними, їх зберігання та захоронення.


Плівки алмазоподобного вуглецю

«Плівки алмазоподобного вуглецю»
автори:В.Є. Стрельніцький, І.І. Аксьонов
       У монографії висвітлюється сучасний стан експериментальних досліджень формування плівок аморфного алмазоподобного вуглецю вакуумно-дуговим методом. Розглянуто процеси осадження плівок гидрогенизированного алмазоподобного вуглецю шляхом розкладання вуглецьвмістких газоподібних сполук в тліючому розряді.


Вакуумно-дугові покриття

«Вакуумно-дугові покриття»
автори:А.А. Андрєєв, Л.П. Саблєв, С.Н. Григор'єв
       Розглянуто фізичні процеси, що відбуваються на електродах і в міжелектродному просторі вакуумно-дугового розряду. Описано основні підходи до конструювання вакуумно-дугових випарників та їх схеми. Наведено характеристики зносостійких вакуумно-дугових покриттів, в точ числі надтвердих наноструктурних, і результати їх застосування на інструментах.


Вакуумна дуга в ерозійних джерелах плазми

«Вакуумна дуга в ерозійних джерелах плазми»
автор:І.І. Аксьонов
       У монографії систематизовані результати досліджень автора з співробітниками в галузі формування потоків металевої плазми, яка генерується катодними плямами дугового розряду у вакуумі і газовому середовищі низького тиску. Розглянуто способи запалювання та стабілізації розряду в технологічних плазмових джерелах.


Радіаційно-акустичні ефекти у твердих тілах

«Радіаційно-акустичні ефекти у твердих тілах»
автори:А. Н. Калініченко, В. Є. Стрельніцький
       У книзі наведені результати теоретичних і експериментальних досліджень в галузі радіаційної акустики твердого тіла - нового напряму фізики, що вивчає звукові явища, що виникають при взаємодії частинок і пучків випромінювань з твердими тілами різної природи. Досліджується вплив радіаційно-акустичних ефектів на процеси переносу, структуроутворення і руйнування в облучаемом твердому тілі. Висвітлюється ряд практичних додатків радіаційної акустики в техніці фізичного експерименту, процесах радіаційної обробки матеріалів та медицині.


2015 рік

Патент:

USA Patent # US 9,035,552 B2, Method and Device for Transporting Vacuum Arc Plasma / Vasyliev V. V., Strelnytskiy V. E.; assignee: NSC «Kharkov Institute of Physics and Technology» – No. PCT/UA2011/000105; Date: 04.08. 2013; Date of Patent: 05.19.2015.

Монографії:

И.И.Аксенов, Д.С.Аксенов, А.А.Андреев, В.А.Белоус, О.В.Соболь «ВАКУУМНО-ДУГОВЫЕ ПОКРЫТИЯ: технологии, материалы, структура, свойства.» Харьков, 2015, ВАНТ ННЦ ХФТИ, 380с.


Статті в зарубіжних видавництвах:
  1. A.I. Kalinichenko, S.S. Perepelkin, V.E. Strel’nitskij. Intrinsic stresses in DLC coatings deposited in modes of DC and pulse bias potentials // Problems of Atomic Science and Technology., series Plasma Physics (21). -2015. Iss. 1(95) ‑ P.252-255.
  2. V.D. Ovcharenko, A.S. Kuprin, G.N. Tolmachova, I.V. Kolodiy, A. Gilewicz, O. Lupicka, J. Rochowicz, B. Warcholinski. Deposition of chromium nitride coatings using vacuum arc plasma in increased negative substrate bias voltage // Vacuum 117 (2015) 27-34.
  3. A.S. Kuprin, V.А. Belous, V.N. Voyevodin, V.V. Bryk, R.L. Vasilenko, V.D. Ovcharenko, E.N. Reshetnyak, G.N. Tolmachova, P.N. V'yugov. Vacuum-arc chromium-based coatings for protection of zirconium alloys from the high-temperature oxidation in air // Journal of Nuclear Materials 465 (2015) 400-406.

Статті у вітчизняних видавництвах:
  1. 1. I.E. Kopanetz, G.D. Tolstolutskaya, A.V. Nikitin, V.A. Bilous, A.S. Kuprin, V.D. Ovcharenko, R.L. Vasilenko. The effect of Cr, Cr-N and Cr-Ox coatings on deuterium retention and penetration in zirconium alloy Zr-1Nb // PASТ. 2015. №5(99), p. 81 – 86.

2014 рік

Монографії:

И.И.Аксенов, Д.С.Аксенов, В.А.Белоус. Техника осаждения вакуумно - дуговых покрытий. Харьков: ННЦ ХФТИ 2014. -280 с.


Статті в зарубіжних видавництвах:
  1. Bilous, V., Borysenko, V., Voyevodin, V., Didenko, S., Ilchenko, M., Rybka, O., Kuznetsov, O. and Plisak, Y. //Layered Metal Composites: Newest Generation of Radiation-Protective Materials. Journal of Materials Science and Chemical Engineering, 2014, 2, 6-11, DOI: 10.4236/msce.2014.28002.
  2. Bilous, V., Borysenko, V., Voyevodin, V., Didenko, S., Ilchenko, M., Rybka, O. Radiation-Absorption Properties of AL–PB Multilayer Composites. Materials Science: Volume 50, Issue 1 (2014), Page 98-101(DOI) 10.1007/s11003-014-9696-5.

Статті у вітчизняних видавництвах:
  1. В.А. Білоус В.М. Воєводін В.Є.Стрельницький С.Ю. Діденко О.В. Рибка М.І. Ільченко// Організація експериментально-технологічного комплексу для серійного виготовлення та тестування виробів і напівфабрикатів із алмазоподібних та металевих шаруватих композитів для провідних галузей машинобудування. Наука та інновації. 2014. Т. 10.№ 4. С. 5-21.
  2. I.I. Aksenov, V.A. Belous. Protecting coatings on uranium // East European Journal of Physics, 2014. – No. 4.

2013 рік

Монографії:
  1. А.І. Калиниченко, В.Є. Cтрельніцкій. Радіаційно-акустичні ефекти в твердих тілах. - Харків: видавництво при ННЦ ХФТІ НАНУ. - 2013. - 320 с.
  2. І.І.Аксенов, В.А.Белоус. Хроніки «Булата»
  3. І.І.Аксенов, Д.С.Аксенов, В.А.Белоус «Техніка вакуумно-дугових покриттів» Харків, видавництво ФОРТ, 2013, 350 с.

Статті в зарубіжних видавництвах:
  1. В.А. Білоус, Ю.А. Задніпровська, Н.С. Ломіни, О.В. Соболь «роль аргона в газовій суміші з азотом при получении нітрідная конденсату системи Ti-Si-N В вакуумно - дугові процессах осадження», «Журнал Технічної Фізики», Санкт-Петербург, Росія, 2013р, тому 83 вип.7, с.69 -76.
  2. V. Belous, V. Vasyliev, A. Luchaninov, V. Marinin, E. Reshetnyak, V.E. Strel’nitskij , S. Goltvyanytsya,V. Goltvyanytsya. Cavitation and abrasion resistance of Ti-Al-Y-N coatings prepared by the PIII&D technique from filtered vacuum-arc plasma // Surface and Coatings Technology V. 223 (2013), pp. 68-74.;
  3. V. A. Belous, Yu. A. Zadneprovskiy, N. S. Lomino, and O. V. Sobol, Role of Argon in Its Mixture with Nitrogen in Deposition of Nitride Condensates in the Ti–Si–N System and in Vacuum Arc Deposition Processes, Technical Physics, 2013, Vol. 58, No. 7, pp. 999–1006.
  4. Belous V.A., Borodin О.V., Bryk V.V., Vasilenko R.L., Voyevodin V.N., Kuprin A.S., Ovcharenko V.D., Reshetnyak E.N., Tolmachova G.N. Radiation resistance of Ti-20Zr alloy in microcrystalline and nanocrystalline state // Functional materials. 2013, 20, №3, p. 351-356.

Статті у вітчизняних видавництвах:
  1. Білоус В.А., Купрін А.С., Дуб С.М., Овчаренко В.Д., Толмачова Г.Н., Решетняк Е.Н., І.І. Тимофєєва, Литвин П.М. Структура і механічні властивості захисних покриттів Ti-Al-Si-N, обложених з сепарований плазми вакуумної дуги // надтверді, 2013, № 1, с. 27-39
  2. Білоус В.А., хурделиці П.Н., Купрін А.С., Леонов С.А., Носов Г.І., Овчаренко В.Д., Ожигов Л.С., Руденко А.Г. , Савченко В.І., Толмачова Г.Н., Хороших В.М. Механічні характеристики твельних трубок зі сплаву Zr1Nb після осадження іонно-плазмових покриттів // ВАНТ, серія «Фізика радіаційних ушкоджень і радіаційне матеріалознавство.» 2013. №2 (84), с. 140-143
  3. Білоус В.А., хурделиці П.Н, Купрін А.С., Леонов С.А., Носов Г.І., Овчаренко В.Д., Ожигов Л.С., Руденко О.Г., Савченко В.І., Толмачова Г.Н., Хороших В.М. Дослідження впливу іонно-плазмової обробки на механічні характеристики цирконієвого сплаву Zr1Nb // Фізична інженерія поверхні, 2013, т. 11, № 1, с.97-102
  4. В.А. Білоус, Г.І. Носов, Модифікування поверхні реакторних матеріалів іонно-плазмовим облученіем.Препрінт ХФТІ ​​2013-6, Харків: ННЦ ХФТІ​​, 2013
  5. С.А. Леонов, В.М. Хороших. Осадження іонно-плазмових покриттів з хаотізірованних потоків плазми вакуумної дуги. Препринт ХФТІ ​​2013-4, Харків: ННЦ ХФТІ, 2013
  6. А.І. Калиниченко, С.С. Перепелкин, В.Є. Cтрельніцкій. Про формоутворенні кра¬теров при іонної бомбардуванню. // Питання атомної науки і техніки. Серія: «Фізика радіаційних ушкоджень і явищ в твердих тілах». - 2013. №2 / 84. - С.128-133.
  7. А.І. Калиниченко, С.С. Перепелкин, В.Є. Cтрельніцкій. Про можливість крапельного розпилення важких метал¬лов важкими іонами ніз¬кіх і проміжних енергій // Вісник Харківського национального университета ім.В.Н.Каразіна №784. Серія фізична «Ядра, Частинку, поля». - 2013. - Вип.3 / 59 /. - С.57 - 64.
  8. Ю.Я. Волков, В.Е. Стрельніцкій, В.А. Ушаков Синтез алмазу в СВЧ плазмі: обладнання, плівки, застосування // Фізична інженерія поверхні, 2013, т. 11, № 1, с. 4-23.
  9. А.І. Калиниченко, С.С. Перепелкин, В.Є. Стрельніцкій Про формоутворенні кратерів при іонної бомбардуванню // Питання Атомної Науки і Техніки, Серія «Фізика радіаційних ушкоджень і радіаційне матеріалознавство» №2 (84), 2013, с.128-133.
  10. А.І. Калиниченко, В.Є. Cтрельніцкій. Радіаційно- акустичні ефекти в твердих тілах. - Харків: видавництво при ННЦ ХФТІ ​​НАНУ, 2013, 320 с.
  11. В.В. Васильєв, В.Є. Стрельніцкій Вакуумно-дугові віпарнік для генерування катодної плазми // Патент України №101678, Пріоритет від 08.04.2011, зареєсттровано 25.04.13, С23С 14/00.
  12. В.В. Васильєв, В.Є. Стрельніцкій анодними вузол вакуумно-дугового джерела катодної плазми // Патент України №101443, Пріоритет від 29.11.2011, зареєсттровано 25.03.13, С23С 14/00, С23С 14/35.
  13. 13. Білоус В.А., Купрін А.С., Дуб С.М., Овчаренко В.Д., Толмачова Г.Н., Решетняк Е.Н., І.І. Тимофєєва, Литвин П.М. Структура і механічні властивості захисних покриттів Ti-Al-Si-N, обложених з сепарований плазми вакуумної дуги // надтверді, 2013, № 1, с. 27-39

Патенти на Наші винаходу:
  1. В.В. Васильєв, В.Є. Cтрельніцкій Вакуумно-дугові віпарнік для генерування катодної плазми // Патент України №101678, Пріоритет від 08.04.2011, зареєстровано 25.04.13, С23С 14/00.
  2. В.В. Васильєв, В.Є. Cтрельніцкій анодними вузол вакуумно-дугового джерела катодної плазми // Патент України №101443, Пріоритет від 29.11.2011, зареєстровано 25.03.13, С23С 14/00, С23С 14/35.
  3. "METHOD AND DEVICE FOR TRANSPORTING VACUUM ARC PLASMA" "СПОСІБ ТРАНСПОРТУВАННЯ ВАКУУМНО - дугової плазми І ПРИСТРІЙ ДЛЯ ЙОГО ЗДІЙСНЕННЯ" РСТ / UA2011 / 00105
  4. анодними ВУЗОЛ вакуумного-дугового ДЖЕРЕЛА катодних ПЛАЗМИ. Подача заявки до Росії - 03.07.2013, № 2013130658/07. 25.09.2013
  5. Отримано рішення про видачі патенту РФ "СПОСІБ ТРАНСПОРТУВАННЯ З фільтрування ВІД макрочастки ВАКУУМНО - ДУГОВОГО катодних ПЛАЗМИ І ПРИСТРІЙ ДЛЯ ЙОГО ЗДІЙСНЕННЯ".
  6. Аксьон ДМИТРО СЕРГІЙОВИЧ, Аксьон ІВАН ІВАНОВИЧ, Пристрій ДЛЯ ТРАНСПОРТУВАННЯ ПОТОКІВ ВАКУУМНО-дугової плазми // ПАТЕНТ УКРАЇНИ № 103692, 11.11.2013

2012 рік

  1. І.І. Аксьонов, А.А. Андрєєв, В.А. Білоус, В.Є. Стрельніцкій, В.М. Хороших «ВАКУУМНА ДУГА. Джерела плазми, осадження покриттів, поверхневе модифікування »Монографія. «Наукова думка» 2012
  2. В.А. Білоус, Ю.А. Задніпровський, Н.С. Ломіни, О.В. Соболь Вплив аргону на структуру і властивості Ti-Si-N покриттів, отриманих при вакуумно-дуговому осадженні в газовій суміші «азот + аргон» // ВАНТ, серія: «Фізика радіаційних ушкоджень і радіаційне матеріалознавство», 2012
  3. І. В. Вітковський, А. Н. Конєв, С. А. Леонов, В.М. Хороших, В. С. Шоркин. Методологія формування багатошарових структур жидкометаллического Бланкета термоядерного реактора. Прилади й техніка експерименту, № 4, 2012, сс. 89-93.
  4. I.V. Vitkovsky, A.N. Konev, S. A. Leonov, V. S. Shorkin, V.M. Khoroshikh. Metodology for Forming Multilayer Structures of Liquid Metal Blanket of Thermonuclear Reactor. Instruments and Experimental Techniques, v. 55, 2012, pp. 498-502.
  5. В.В. Васильєв, В.Є. Стрельніцкій. Способ транспортування вакуумно-дугової катодної плазми Із фільтруванням від мікрочасток и Пристрій для его Здійснення // Патент України на Винахід №97584 від 27.02.2012, Бюл. №4, 2012 р. С23С 14/35;
  6. В.А. Білоус, В.В. Васильєв, С.К. Голтвяніца, В.С. Голтвяніца, Ю.А. Задніпровський, В.І. Коваленко, А.С. Купрін, Н.С. Ломіни, А.А. Лучанинов, В.Г. Маринин, В.Д. Овчаренко, Е.Н. Решетняк, В.Є. Стрельніцкій, Г.Н. Толмачова. Абразивная і кавитационная стійкість покриттів TiN, легованих Al, Si, Y // Вісник двигунобудування, №1 (26), 2012, с. 201-205.
  7. А.І. Калиниченко, С.С. Перепелкин, В.Є. Стрельніцкій. Особливості формування термопружних піків при бомбардуванні важких металів іонами низьких і проміжних енергій // Вісник ХНУ № 991, серiя фiзичних, «Ядра, Частинку, поля». - 2012. В. 1/53 /. c.29-34.
  8. I.I. Aksenov, V.A. Belous, V.E. Strel'nitskij. Vacuum-arc surface modification and coating deposition methods in KIPT, Ukraine (Historical review) // Society of Vacuum Coaters, 2012 Summer Bulletin, p.48-52.

2011 рік

  1. Білоус В.А., Луньов В.М., Носов Г.І., Толмачова Г.Н Дослідження характеристик покриттів, синтезованих за допомогою джерела газової плазми. Фізична інженерія поверхні. 2011, т.9, №4, с.256-262.
  2. I.I. Aksenov, V.A. Belous, Yu.A. Zadneprovskiy, N.S. Lomino, O.V. Sobol. Features of synthesis of Ti-Si-N coatings by condensation of vacuum-arc plasma with a composite cathode // ВАНТ, Серія: Вакуум, чисті матеріали, надпровідники, 2011, №2 (18). С. 266-273.
  3. І.І. Аксьонов, В.А. Білоус, О.М. Григор'єв, І.Г. Єрмоленко, Ю.А. Задніпровський, В.І. Коваленко, Н.С. Ломіни, В.Г.Марінін О.В. Соболь, Г.Н. Толмачова. Зносостійкість і жаростійкість вакуумно-дугових покриттів на основі TiN і TiAlN з добавками Si і Y. // ВАНТ. Фізика радіаційних ушкоджень і матеріалознавство, №4, 2011, с. 169-173.
  4. І.І. Аксьонов, В.А. Білоус, Ю.А. Задніпровський, Н.С. Ломіни, О.В. Соболь, Особливості синтезу Ti-Si-N-покриттів, отриманих осадженням вакуумної дуги з композиційним катодом, // Функціональні матеріали, 18 №2, 2011, p 266-273
  5. Васильєв В.В., Коваленко В.І., Лучанинов А.А., Маринин В.Г., Решетняк Е.Н., В.Є. Стрельніцкій, Толмачова Г.Н. Механічні властивості та ерозійна стійкість вакуумно-дугових покриттів (Ti, Al) N, модифікованих иттрием // Питання Атомної Науки і Техніки, Серія «Фізика радіаційних ушкоджень і радіаційне матеріалознавство» №4 (74), 2011, с.160-164.
  6. Грицина В.І., Дудник С.Ф., Опалєв О.А., Решетняк Е.Н., В.Є. Стрельніцкій. Особливості морфології алмазних покриттів з нанокристалічної структурою // Питання Атомної Науки і Техніки, Серія «Фізика радіаційних ушкоджень і радіаційне матеріалознавство» №4 (74), 2011, с.165-168.
  7. Д.С. Аксьонов, І.І. Аксьонов, А.А. Лучанинов, Е.Н. Решетняк, В.Є. Стрельніцкій, Г.Н. Толмачова, С.А. Юрков. Фізико-механічні властивості Ti Al N покриттів, загрожених зі змішаного двокомпонентного потоку вакуумно-дугової плазми // Питання Атомної Науки і Техніки, Серія «Фізика радіаційних ушкоджень і радіаційне матеріалознавство» №4 (74), 2011, с.154-159.
  8. А.І. Калиниченко, В.Є. Стрельніцкій. Нелінійний акустичний відгук композиту на імпульсне опромінення як новий канал інформації про процеси руйнування на кордонах «включення-матриця» // Питання Атомної Науки і Техніки, Серія «Фізика радіаційних ушкоджень і радіаційне матеріалознавство» №4 (74), 2011, с.178- 181.
  9. V.A. Belous, V.V. Vasyliev, V.S. Goltvyanytsya, S.K. Goltvyanytsya, A.A. Luchaninov, E.N. Reshetnyak, V.E. Strel'nitskij, G.N. Tolmacheva, O. Danylina. Structure and properties of Ti-Al-Y-N coatings deposited from filtered vacuum-arc plasma // Surface & Coatings Technology 206 (2011) 1720-1726.
  10. В.Е. Кутній, А.А. Верьовкін, В.І. Грицина, С.Ф. Дудник, О.А. Опалєв, А.В. Рибка, В.Є. Стрельніцкій, А.Е. Тенишев, В.Л. Уваров, В.А.Шевченко, І.М. Шляхов. Сенсори іонізуючих випромінювань на основі CVD алмазних плівок // Вісник Східноукраїнського национального университета им. В. Даля, №8 (162), 2011, ч. 2, С. 128-137.
  11. Б.П. Березняк, А.А. Верьовкін, В.І. Грицина, С.Ф. Дудник, В.Є. Кутній, О.А. Опалєв, Е.Н. Решетняк, А.В. Рибка, В.Є. Стрельніцкій. Отримання самоутримних полікристалічних алмазних плівок для детекторів іонізуючого випромінювання // Питання Атомної Науки і Техніки, Серія «Фізика радіаційних ушкоджень і радіаційне матеріалознавство» №2 (72), 2011, с.137-140.
  12. D.S. Aksyonov, I.I. Aksenov, A.A. Luchaninov, E.N. Reshetnyak, V.E. Strel'nitskij. Plasma stream mixing in two-channel T-shaped magnetic filter // Питання Атомної Науки і Техніки, Серія «Вакуум, чисті матеріали, надпровідники» №6 (76), 2011, С.116-120.
go to ISSPMT